Kadetky začaly porážkou

V sobotu 21.09.2024 odehrály kadetky U17 v Mohelnici své úvodní soutěžní utkání v nové sezóně Nadregionální ligy. Oslabený tým musel skousnout porážku 60:66.

Děvčata musela do Mohelnice odcestovat ve výrazně oslabené sestavě. Kromě nemocných a zraněných hráček chyběly i naše “utopené” krnovské spoluhráčky. Aby se předešlo odložení utkání, tým byl doplněn mladšími hráčkami. Sedm statečných se tak vydalo do boje.

Úvodní minuty zápasu byly chaotické na obou stranách. Děvčata se potýkala s neproměňováním dobře připravených šancí, mnoho akcí bylo nepřesných. Přestože hra byla vyrovnaná, bruntálskému týmu se dařily rychlé protiútoky. Z nich zakončoval a získával náskok.

Postupem času se začala projevovat únava. Nedostatečná souhra a chyby v kombinaci vedly k častým ztrátám míče. Bylo znát, že je tým v tomto složení nesehraný. Chyběla kvalitní rozehrávka.

Po sérii našich chyb a díky zlepšené hře domácího týmu, jak v obraně, tak v útoku, se podařilo soupeřkám vymazat naše patnáctibodové vedení. V závěrečných minutách převzala Mohelnice iniciativu a zaslouženě zvítězila.

BK Mohelnice vs. SK Bruntál   66:60   (10:19, 18:19, 15:12, 23:10 )

Body: Barusel Anežka 20, Mičková Markéta 17, Kolářová Adéla 11, Balušková Valerie 5, Františáková Daniela 4, Špičáková Kateřina 3, Svobodová Natálie. Trojky: 2:0. Trestné hody: 13/6-19/6. Fauly: 17:10. Rozhodčí: Vratislav Doležal, Martin Kopřiva.